Lány

Délka výletu 105
Náročnost střední
Vhodné kolo mtb, trekové

 

Vyjížďka do Lán je dlouhá a velkou část cesty Praha – Lány – Družec jsme se snažili natrasovat lesními a polními cestami. Nečeká nás ale žádný příliš technický terén a stoupání je tu poskrovnu; jedná se tedy o střední obtížnost.

Kde posvačit:

Z Prahy do Loděnice pojedeme po stejné trase jako na vyjížďce na Lhotku. První dvě zastávky na občerstvení jsou tedy stejné. Později nás čeká:

Mlýn v Rejnově (moc rádi bychom ho doporučili, ale z důvodu rekonstrukce s ním prý můžeme počítat až na jaře či v létě 2018)
restaurace v Malých Kyšicích u kapličky (denně od 11 hodin)
Lány (zde najdeme několik restaurací; my byli v Narpě)
zámek Červený Újezd (nyní otevřeno čtvrtek – neděle od 11 hod.)
staropramenná hospoda naproti klášteru Františkánů v Hájku (vypadá sice jako putyka, ale ceny jsou lidové a konají se tu občas i cyklistické akce)

Trasa:

Jak již bylo řečeno, až do Loděnice budeme opisovat z výletu na Lhotku. My dnes jeli do Prokopského údolí přes nádraží Smíchov a Správu soc. zabezpečení na Křížové, ale to na věci nic nemění.

Z Loděnice do Lán trefí každý, kdo zvládne sledovat turistickou značku. Pojedeme totiž až do Dolního Bezděkova neustále po červené. Pozor je třeba dát u Roučmídova mlýna. Těsně za rozcestím Roučmída nás cesta intuitivně vede do kopce vpravo po šotolině. My ale musíme přímo, do “myší díry” mezi sloupky plotů. Přiznám se, že jsem zde měl pocit, jako bych jel někomu do zahrady. Po chvíli se ale cesta rozšíří a uvidíme opět značku. Máte-li řídítka 800 mm široká, snad to raději objeďte jinudy 🙂

Z Bezděkova se dáme vlevo po žluté přes Lhotu a Žilinský vrch (těžko říci, proč tu rovině říkají “vrch”) na rozc. Nové Mýto, odkud pojedeme vlevo po červené až do Lán.

Na zpáteční cestě objedeme zámeček v Lánech a po cyklotrase 8185 se dáme na rozc. Na Pískách, odkud nás modrá TZ dovede do Kamenných Žehrovic. Po červené pak pojedeme do Družce a po cyklotrase 201 potom až do Unhošti a Hostivice. Je už jen na nás, jestli do Řep dojedeme po trase 201, nebo za Hostivicí přeskočíme na A154. Z Řep sjedeme přes oboru Hvězda a Ladronku na Strahov. Kinského zahradou překvapivě vede cyklostezka, proto naprosto legálně vyjížďku zakončíme u lanovky pod Petřínem.

 

Rychlý přehled trasy:

Železniční most na Praze 2 – Prokopské údolí – Řeporyje – Ořech – Choteč – Chýnice – Kuchař – Vysoký Újezd – Loděnice – Nenačovice – Pod Modrým vrchem – Rejnov – Dolní Podkozí – Markův Mlýn – Malé Kyšice – Poteplí – Roučmída – Dolní Bezděkov – Lhota – Žilinský vrch – Nové Mýto – Ploskovská Myslivna – Pánova louka – Lány – Na Pískách – Kamenné Žehrovice – Doksy – Družec – Kyšice – Unhošť – Červený Újezd – Hájek – Praha Řepy – obora Hvězda – Ladronka – Strahov – lanovka na Petřín

 

Počasí Lány (okres Kladno) - Slunečno.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *