Ke Zdeňce

Délka výletu 37 km
Náročnost lehká
Vhodné kolo jakékoli v dobrém tech. stavu

 

Dnešní vyjížďku ke Zdeňce jsme naplánovali jako lehkou; téměř celá její trasa vede po silnicích a když už se náhodou vydáme do lesa, pojedeme po širokých, pevných cestách. U Zdeňky se tedy můžeme pořádně najíst a napít – nečeká nás žádný XC závod.

Restaurace U Zdeňky je po celou svou historii v rodinném vlastnictví, což se pozitivně odráží na její obsluze i kuchyni. Zdeňka byla maminka současné majitelky, proto tedy U Zdeňky. Hned po svém založení ale restaurace nesla název U Ludvíka – jméno původně dostala po Zdenčině tatínkovi. Tehdy se jednalo spíše o kiosek u silnice, který se postupem času rozrostl do dnešní příjemné restaurace se zahrádkou a chutnou domácí kuchyní. Dnes je Zdeňka součástí všeobecného přehledu každého cyklisty a bajkera z Prahy a okolí. Krom chutné domácí kuchyně si zde vybereme z několika druhů nealkoholických piv a v případě defektu bývá k dostání i duše a základní nářadí na opravu. Zdeňka je prostě ikona, kterou zná každý, kdo někdy vzal kolo do Posázaví. I my ji můžeme vřele doporučit a to jako vlastní cíl naší vyjížďky. Ovšem pozor! Jak Vám majitelka Jana sama ráda prozradí, “Úterý – středa, je ho tam třeba”. Jedná se o zavírací dny. Jinak se zde na každého cyklistu těší od 11. ranní do cca 10. večerní.

Na vyjížďku se sejdeme u žst. Praha-Modřany. Odsud se necháme vést cyklotrasou A21 přes Modřanskou rokli k Písnici, kde odbočíme vpravo na A42 a pojedeme do Hodkovic. Z nich pak po trase 8100 pojedeme do Zlatníků. Trasu 8100 opustíme, když na křižovatce za kempem Oasa odbočíme vlevo na Libeř a po pár stech metrů u závory odbočíme opět vlevo; zde uvidíme rybník Pytlík a žlutou TZ, po které pojedeme do Psár. Ze Psár se vydáme po červené TZ, která nás dovede až na rozcestí Hotel René v Nechánicích, tedy k restauraci U Zdeňky. Poslední úsek cesty si zjednodušíme, pokud se za chatovou osadou za Vápenkou necháme vést “hlavní” lesní pěšinou mírně vpravo mimo červenou TZ. Dojedeme k seníku na Jílovské silnici, po které se vydáme vlevo cca. 1km ke Zdeňce.

Po dobrém jídle a pití se vydáme zpět ku Praze. Nejprve pojedeme po silnici Jílovské do Sulic, kde odbočíme vlevo do satelitní vesnice a dojedeme do Hlubočinky. Z Hlubočinky se dáme vlevo po Hlavní do Horních Jirčan, kde se setkáme s červenou TZ. Odbočíme po ní vpravo a pojedeme přes pražský okruh do Osnice a dál podél Průhonického parku. Odsud nás cyklotrasa 8228 dovede na Rozkoš, z níž přes Šeberov dojedeme k našemu cíli – metru Opatov. Kdo by chtěl, může se přes Kunratice a Krč vrátit zpět do Modřan.

Děkujeme Vám za vyjížďku. Snad se Vám u Zdeňky líbilo stejně jako nám. Někdy příště Vás vezmeme do Posázaví – to se ale sejdeme už raději rovnou U Zdeňky.

 

Rychlý přehled trasy:

Modřany – Modřanská rokle – Písnice – Hodkovice – Zlatníky – rybník Pytlík – Psáry – Nechánice – Sulice – Hlubočinka – Horní Jirčany – Osnice – Rozkoš – Šeberov – Opatov

Trasa na mapě.cz

 

Počasí Sulice - Slunečno.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *