Do Průhonic na kávu a palačinky

Délka výletu 30 km
Náročnost lehká
Vhodné kolo jakékoli v dobrém tech. stavu

 

Na dnešní vyjížďku se sejdeme u Kauflandu v Michli. Pár stovek metrů budeme sledovat cyklotrasu A23, ale jakmile podjedeme Jižní spojku a mineme Hamerský rybník, potkáme červenou TZ; té se budeme držet celou cestu až do Průhonic a zpět. Jednodušší už to snad být nemůže a nečeká nás ani žádné obtížné stoupání či terén. Pro pořádek se ale patří zmínit následující.

Trasa vede podél nádrže v Hostivaři po asfaltové cyklostezce. Stráň po její levé straně ovšem skýtá možnosti vyžití pro příznivce trailů; kdo si chce trochu zařádit, může nádrž objet vrchem přes někdejší opidum, projet se po stezkách a v Petrovicích se opět napojit na červenou značku.

Úsek z Petrovic do Průhonic kopíruje Viniční potok (tedy Botič) a místy se podobá single tracku. Nejde o nijak náročný úsek, přesto bych se na něj raději nevydal na nějakém čistě městském kole. Zhruba v jedné polovině je výjezd zvaný “Filipovo mojo”. Původ názvu na přání ozřejmíme.

Po trase jsou dvě občerstvovací stanice. Na jejím začátku/konci je pěkné posezení u Hamerského rybníka. Na náměstí v Průhonicích potom doporučujeme kavárnu přímo uprostřed Květnového náměstí naproti cykloobchodu Pro Bike a rozhodně nesmíme zapomenout na creperii U slepiček hned za rohem v ul. Říčanské. Komu by dvě zastávky byly málo, může zavítat na Toulcův dvůr v Záběhlicích/Hostivaři. Něco k snědku a pití se tam jistě najde.

Závěrem Vás prosíme o ohleduplnou jízdu. Především v oblasti Hamerského rybníka a nádrže Hostivař potkáme spoustu dětí, kočárků a pejsků.

Snad se vám dnešní krátká vyjížďka na kávu a palačinky líbila. Kdo ví? Třeba už příště Vám zase pěkně naložíme.

Počasí Praha 15 - Slunečno.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *