Čtyři rozhledny

Délka výletu 62 km
Náročnost střední
Vhodné horské i trekové kolo

 

Tento výlet už svým názvem varuje, že zde bude celkem dost stoupání. Dáváte-li přednost jízdě po rovině, přejděte raději na jinou vyjížďku.

 

Proč sem jet a kde se občerstvit?

Trasa začne a skončí v Turnově na nádraží ČD. Cílem je samozřejmě navštívit čtyři rozhledny v Českém ráji a Jizerkách – Kopaninu, Černou Studnici, Nisanku a Bramberk. Na konci trasy projedeme Malou Skalou, kde prostě musíme navštívit místní turistické centrum na Boučkově statku; dle mého soudu zde mají nejlepší kávu v Českém ráji a statek nabízí teplá jidla po celý den. Prostě RaJ 🙂 S výjimkou Kopaniny i všechny dnešní rozhledny nabízejí větší či menší možnost občerstvení od prostých nápojů (Nisanka, Bramberk) po denní menu (Studnice).

Trasa je nenáročná terénem; většinou pojedeme po asfaltu či lesních pěšinách, proto doporučuji jet na hardtailu. Kdo má rád terén, užije si modrou TZ z Frýdštejna (tento techničtější výjezd lze objet po cyklostezce) a sjezd po žluté z Bramberka na Jablonecké paseky (zvládne každý, ti ostřílení rychleji). Cestou potkáme i pole a pár dalších lehčích lesních pasáží. Kdo by se necítil na 62 km, může cestu ukončit v Malé Skále; vlaková trať je zde stejná a vede přes Turnov do Prahy, jen už nemusíte šlapat těch posledních 10 pojizerských kilometrů.

 

Rychlý přehled trasy:

Turnov – Turnov/Dolánky – Frýdštejn – Kopanina – Dalešice – Maršovice – Černá Studnice – Kynast – Nisanka – Lučany n. Nis. – Bramberk – Jablonecké paseky – Dolní Černá Studnice – Skuhrov – Splzov – Malá Skála – Turnov

Mapa cz zde

 

rozhledna Černá Studnice

 

pivo “za všechny prachy” – rozhledna Bramberk

 

Jablonecké paseky

 

U Voděrad pod Frýdštejnem

Počasí Jablonec nad Nisou - Slunečno.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *