Železné hory

 

Délka výletu 75 km
Náročnost střední
Vhodné kolo ideálně mtb hardtail, trekking nebo gravel

 

Železné hory nejsou takový turistický tahák, jako třeba Šumava, Krkonoše, Jizerky, nebo Beskydy. Vlastně je to škoda, protože tento kraj starých vápenek a ostrého kamení má co nabídnout. Navíc je od Prahy pouhou hodinu cesty rychlíkem.

Pokud se rozhodnete sledovat naši trasu, čeká Vás 75 km dlouhý výlet z Golčova Jeníkova do Pardubic. Uvidíte kraj a kopce Železných hor. Minete dvě staré vápenky. Projedete se okolo nádrže Seč a navštívíte zříceninu Rabštejn. Nesmí chybět ani rozhledna – tentokrát Bára II u Chrudimi. Nakonec Vám nad hlavou přistane armádní speciál těsně před příjezdem do Pardubic.

Občerstvení jsme tentokrát vyřešili v kempovišti u Sečské přehrady (mimochodem plné ryb!) a v kiosku na rozhledně Bára II.

Až sem pojedete, určitě si do rychlíku udělejte rezervaci; R Vysočina totiž jede z Prahy do Brna přes Kutnou Horu, což je recept na nejplnější vlak v ČR. Do plášťů možná foukněte o 0,1 bar tlaku víc, než obvykle; kamení je tu opravdu ostré.

 

Trasu najdete zde. Bohužel jsem mezi Rabštejnem a Bárou omylem vypnul stopaře, celková délka je tedy 75 km. Z Rabštejna jsem jel po zelené TZ, cyklotrasou na Kočičí zámek, a pak po modré na Báru.

 

Rychlý přehled trasy:

Golčův Jeníkov – Spytice – Vilémov – Úhorov – Běstvina – Javorka – Seč – Ústupky – Přemilov – Vršov – Bojanov – Samařov – Licibořice – Rabštejn – rozhl. Bára II – Sobětuchy – Třibřichy – Třebosice – Pardubice

 

Pařížovská nádrž

 

Běstvina

 

Vilémov

 

Slunečný přístřešek u Prosíček

 

Rabštejn

 

Rabštejn

 

Bára II, Chrudim

 

No comment

 

Přistání v Pardubicích

 

Počasí Seč (okres Chrudim) - Slunečno.cz 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *