Na Štěpánku, Paseky a Polubný

Délka výletu 31 km
Náročnost lehká
Vhodné kolo MTB, gravel, e-bike …

 

Třicetikilometrová vyjížďka Vás zavede do Cimrmanových Příchovic na pivo k Čápovi a na rozhlednu Štěpánka. Pokocháte se nádhernými rozhledy okolo Pasek nad Jizerou a vyjedete si na dlabanec do Horního Polubného. A celé to zvládnete i na prostším mtb, nebo třeba gravel biku.

 

Trasa:

Z Tanvaldu pojedete do Desné a Sladkou Dírou vystoupáte do Příchovic. Zde je U Čápa první ze dvou výborných občerstvení po trase. Turistické značení Vás zavede na blízkou rozhlednu Štěpánku (schválně – vyjedete až nahoru k rozhledně?), z níž se vydáte po žluté TZ na rozcestí Na Perlíčku (Hoření Kazdice). Zde Vás cyklotrasa kopírující zelenou TZ provede až do Pasek n. Jiz a rozcestí Planýrka. Právě mezi Perlíčkem a Planýrkou se Vám otevřou nádherné výhledy na Rokytnici a Krkonoše.

Chcete-li navštívit město Rokytnici a/nebo její bike park Rock-it-nice, nezbude Vám než sjet z Planýrky po zelené TZ dolů do města. Je to pořádný kopec, tak myslete na návrat.

Z Planýrky se dejte po modré TZ a cyklotrase 22 podél Jizery do Dolního Kořenova. Cyklotrasa 22 Vás dále povede přes kořenovské nádraží do Horního Polubného, kde se nachází druhá skvělá občerstvovačka. Klidně si dejte i knedlíky, do Tanvaldu už to teď bude jen z kopce. Já jezdím jednoduše po hlavní Polubenské a Krkonošské až k nádraží v Tanvaldu.

Mapa cz

 

Občerstvení:

U Čápa (Příchovice) – domácí pivo i dobrá česká kuchyně. Mě osobně zaujala jejich bramboračka a plněné knedlíky.

Bistro U Kostela (Horní Polubný) – výborná česká kuchyně – nezapomenu na jejich vepřové kostky alá výpečky. Sezení zatím (červenec 2018) jen venkovní.

 

Štěpánka stále na stráži nad Cimrmanovými Příchovicemi

 

No nekoukejte; my ten název katastru nenavrhli! 🙂

Počasí Paseky nad Jizerou - Slunečno.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *