Kounovské kamenné řady

Délka výletu 38 km
Náročnost lehká
Vhodné kolo MTB

 

Kounovské kamenné řady jsem měl dlouhá léta kdesi vzadu v hlavě jen jako abstraktní informaci a pojem. Až mě napadlo přes ně natrasovat vyjížďku.

Lehká 43 kilometrová vyjížďka začíná v Lužné u Rakovníka – je zde mimochodem železniční muzeum – odkud budeme sledovat modrou TZ na Sládkův Kříž, kde přestoupíme na NS Louštín. Z Louštína pojedeme po červené TZ (prvních několik set metrů je příjemný sjezd, ale pozor! vjíždí se do chatové osady) přes Krušovice do Hředle, a pak rovně po silnici do Mutějovic. Odsud nás zelená TZ dovede pod hrad Džbán, odkud po žluté TZ vyjedeme ke kamenným řadám a sjedeme zpět do Kounova. Od kamenných řad je to do Kounova opět pěkně dolů s kopce a přes kamenný most nad železnicí.

Z Kounova se vrátíme na Mutějovice a odsud se celou cestu až do Rakovníka budeme držet zelené TZ. Já z ní omylem na moment sjel a z Mutějovic do Krupé jel po silnici – teď v létě byla ale i ta silnice mezi pahorky kouzelná. Rozhodně ale nevynechejte zelenou TZ z Krupé na Rakovník. Je zde spousta nádherných lesních cest a pěšin. Prostě krása.

Co uvidíme:

– Krušovický pivovar
– Čertův kámen

– vyhlídku pod Džbánem
– ‎Kounovské kamenné řady
– ‎bajkpark nad Rakovníkem

Občerstvení:

V průjezdních vesnicích bývají otevřené alespoň jedny potraviny, skutečné občerstvení (pivo, limo, zmrzliny – restaurace a jídelny) nás ale čeká až na konci cesty v Rakovníce.

Rychlý přehled trasy:

Lužná u Rakovníka – Sládkův Kříž – Louštín – Krušovice – Hředle – Mutějovice – Kounov – Mutějovice – Krupá – Lišany – Olešná – Rakovník

Mapa.cz zde 

 

Pod Louštínem

 

Tak tady se to vaří!

 

Altán Amálie nad Krušovicemi je sice hned vedle trasy, zajíždka je to ale možná zbytečná. Ne moc zajímavá betonová stavba je dnes již bez výhledu, zato je popsaná předvídatelnou nedospělou poezií.

 

Čertův kámen u Mutějovic

 

Kámen Pegas se prý kryje s jedním ze slunovratů

 

Jedna z kamenných řad

 

A sakra!
Ba ne, i ta silnice z Mutějovic má svoje kouzlo.

 

Po zelené k Rakovníku

 

No ano, po zelené 🙂

 

Pokud nás čtou i nějaké srny: občerstvení zajištěno!

 

Nad Rakovníkem je dokonce hned vedle cyklostezky šikovně postavený bikepark. To je fajn zpestření té asfaltky.

 

Někdy si sem skočte … skočit 🙂

Počasí Kounov - Slunečno.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *